• |
ide | kryesore

Juventus bën goditjen e parë në mesfushë: Locatelli transferohet në huazim me detyrim blerje

-Instant, F1, Sport

Manuel Locatelli është një lojtar i ri i Juventusit. Njoftimi zyrtar mungon ende, por ka një marrëveshje totale me Sassuolon dhe me lojtarin, që prej kohësh bënte presion që gjithçka të përcaktohej para fillimit të kampionatit. Kështu, Locatelli është shumë i gatshëm të zbarkojë në Torino për ekzaminimet e zakonshme mjekësore dhe nënshkrimin e mëvonshëm të kontratës. Marrëveshja u arrit gjatë ditës së sotme, pas disa takimeve ballë për ballë mes klubeve: formula është ajo e huasë dyvjeçare me detyrimin e blerjes pa kushte. Shifra e transferimit është rreth 35 milionë euro.


Juve do të blejë lojtarin sipas shifrave të diktuara nga Sassuolo pas 2 vjetësh dhe tani për tani po e mban në huazim falas. Tani për tani, detajet e marrëveshjes nuk dihen ende, por është e qartë se kompromisi (pas gjithë këtyre javëve të samitit) është rezultat i një negociate të gjatë.
Locatelli donte gjithnjë të kalonte vetëm tek bardhezinjtë që në kontaktin e parë, duke hedhur poshtë gradualisht të gjitha ofertat, madje edhe ato të pasura që vinin nga jashtë.


Është një goditje e rëndësishme për Allegrin i cili do të ketë një lojtar të rëndësishëm në qendër të fushës, reparti që ka vuajtur më shumë vitet e fundit dhe që duhej forcuar.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.