• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit për ditën e martë

-Instant, Lajme, Të fundit

Sipas MeteoAlb: Vijon ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme, të cilat do të diktojnë mot të kthjellët por me temperatura të larta në vendin tonë gjatë pjesës së parë të ditës. Pjesa e dytë e ditës sjellë kalime vranësirash nëpër territor, ku më të shpeshta vranësirat do jenë në zonën e Alpeve duke rrezikuar dhe ndonjë shi të papërfillshëm.


Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por mbeten kostante në mesditë duke u luhatur vlerat ekstremale ditore nga 19°C mëngjesi deri në 38°C mesdita. Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 45 km/h, nga drejtimi Jugor- Jugperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 4 ballë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu