• |
ide | kryesore

Të arrestuar për grabitje në Greqi, policia publikon identitetet e tre shqiptarëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Autoritetet greke kanë publikuar identitetet e 3 shqiptarëve të cilët akuzohen për 11 grabitje në zona të ndryshme të Athinës.

Dy prej tyre janë arrestuar më 12 korrik të këtij viti ndërsa një tjetër vijon të jetë në kërkim. Të arrestuarit janë Meto Sinanllari 27 vjeç dhe Krist Kalemi 30 vjeç nga fshati Rom në Fier.


Në kërkim është Kosta Beqiri, 27 vjeç nga Pogradeci. Ata akuzohen për raste të vjedhjes në mënyrë të vazhdueshme.

Theksohet se zbulimi specifik zgjat deri në orën 12.00 të mesditës më 29-1-2022, sipas Urdhrit të Prokurorisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu