• |
ide | kryesore

Zjarr në Radhimë pranë një karburanti, zonës i ndërpriten dritat

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Zona e Radhimës është përfshirë nga flakët të cilat po përpahen me shpejtësi për shkak të erës e cila e favorizon.

Nga flakët sipas komunikimeve rrezikohet karburanti aty pranë, gjithashtu ka rrezik për banesa edhe për njësi hoteliere pasi zjarri po merr përmasa të mëdha.


Në vendgjarje kanë mbërritur deri tani katër zjarrfikse.

Rradhima dhe Orikumi kanë mbetur në këto momente pa drita pasi zjarri rrezikon edhe një gjenerator të energjisë elektrike të ndodhur aty pranë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.