• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit për sot

-Instant, Lajme, Të fundit

Sipas MeteoAlb: Dita nis me mot të kthjellët në të gjithë republikën e Shqipërisë. Por duke ju afruar mesditës vranësirast shfaqen fillimisht në zonat veriore dhe gradualisht do të përfshijnë gjysmën lindore të vendit tonë por pa mundur të sjellin reshje. Ndersa vija bregdetare mbetet në ndikimin e motit të kthjellët dhe relativisht të nxehtë.


Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por ulen lehtë në  mesditë duke  u luhatur vlerat ekstremale ditore nga 16°C mëngjesi deri në 36°C mesdita. Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim deri në 3 ballë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu