• |
ide | kryesore

Sot këndon Bregoviç/ Korça blindohet nga policia (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kur pritet ngjitja e këngëtarit serb Goran Bregoviç në skenën e festës së birrës në Korçës, qyteti është rrethuar i gjithi nga punonjës së policisë. Madje, në qytet janë parë edhe ekipet speciale të “Shqiponjave” dhe FNSH-së.


Përveç sigurisë tokësore, Policia Shqiptare është duke e vëzhguar situatën edhe nga ndërtesat e larta. KlanKosova ka publikuar pamje ku shihet se roje sigurie janë vendosur në tarracat e pallateve.


Bregoviç ka deklaruar se pjesëmarrjen në Festivalin e Birrës do ta nisë me këngën “Kosovska”.
Gjithë kjo siguri tregon frikën e ndonjë sulmi për shkak të prezencës së këngëtarit të kontestuar. Shumë qytetarë e artistë kërkuan që ky koncert të mos zhvillohej, por organizatorët nuk u tërhoqën. ©LAPSI.al

4 Comments

  1. Turp, qeveria ne sherbim te oligarkeve qe i ka prapa bythes. Me taksat tona policet ruajne ahengxhinjte e propagandes.
    Lapsi ju lutemi te mos i beni reklam per birren k…mjaftojne portalet e qeverise qe promovojne nje origji mehanaje prej javesh tashme.

  2. Popull injorant, debil,primitiv.Te shku me pa ne koncert nje pederast serb, me postbllok policie.Po a eshte koncert apo eshte gjendje lufte? Po kur vendosni postbllok policie ajo dihet qe populli nuk e don, pse po e thirrni?Edhe ajo birra korca, si shurre pele, qe vetem birre nuk i thuhet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu