• |
ide | kryesore

VIDEO virale/ Gazetarja raporton mes plumbash në Afganistan

-Instant, Arkiva, Syri i Lapsit

Një video e bërë virale në internet vjen nga Kabuli, kryeqyteti i Afganistanit. Një gazetare raporton live, por në kushte jashtëzakonisht të disfavorshme, në mes të plumbave. Ajo është Sumaira Khan, një reportere pakistaneze.


Megjithë të shtënat pas saj, gazetarja duket se nuk shqetësohet aspak dhe vazhdon e patrazuar raportimin e saj.


Ky është dukshëm rasti në Afganistan, i cili po përjeton ditë kaq të vështira. Khan është reportere e Al Jazeera dhe BBC Arabik.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.