• |
ide | kryesore

Beyonce, ‘pronare’ e diamantit më të shtrenjtë në botë

-Instant, Paparazzi, Slider

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi se Beyonce është bërë ‘pronarja’ e një prej diamanteve më me vlerë në botë me 128.54 karat.


Këngëtarja dhe bashkëshorti i ti, Jay-Z u bënë pjesë e fushatës së “Taffany & Co “Për dashurinë”.Ky diamant si fillim u zbulua  Afrikën e Jugut në 1877 dhe që atëherë ai është mbajtur nga Mary Whitehouse, gruaja e diplomatit amerikan Edëin Sheldon Whitehouse, aktorja Audrey Hepburn dhe këngëtarja Lady Gaga.Alexandre Arnault, nënkryetar ekzekutiv i produktit dhe komunikimit u shpreh për mediat se zgjodhën Beyonce dhe Jay-Z pasi besojnë se ata janë “mishërimi i historisë së dashurisë moderne”. “Si një markë që gjithmonë i qëndron dashurisë, forcës dhe vetë-shprehjes, ne nuk mund të mos mendonim për një çift më ikonik që përfaqëson më mirë vlerat e Tiffany. Ne jemi të nderuar që kemi Carters si pjesë e familjes Tiffany”, deklaroi Alexandre.
Image

 

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu