• |
ide | kryesore

Leonardo bllokon akoma Mbappe e sulmon Real Madrid: “Janë sjellë si ilegalë, po luajnë një strategji të pisët”

-Instant, Sport

“Oferta zyrtare e Real Madridit është shumë larg asaj që ne duam për Kylian”. Drejtori i PSG-së Leonardo ka konfirmuar refuzimin e propozimit të merenguesëve për Mbappé -në dërguesit. “Nuk i konfirmoj shifrat, por është mbi 160 milionë – vazhdoi ai – është më pak se sa kemi paguar për të në 2017, por ata vepruan duke treguar mungesë respekti. Ne bëmë gjithçka për ta bërë Mbapé të qëndrojë me ne. Ne nuk ndalojmë askënd, nëse dikush dëshiron të largohet dhe kushtet tona janë plotësuar, do të shohim”.

Leonardo nuk heziton të jetë ofensiv ndaj Real Madrid: “Për propozimin e mbërritur ne u përgjigjëm jo verbalisht dhe nuk planifikojmë të flasim me ta, nuk kemi marrë një ofertë të re – tha drejtori i PSG – Kjo ofertë, shtatë ditë nga përfundimi i merkatos së transferimit, duket si një strategji e pisët e Real Madrid për të marrë një ‘jo’ nga ne, dhe pastaj të thonë se provuan gjithçka dhe, më pas, ta marrin lojtarin në një transferim falas pas një viti. Por prej dy sezonesh Real ka një sjellje mosrespektuese, të padrejtë dhe madje ilegale, nga momenti që nuk ke të drejtë të kontaktosh drejtpërdrejt një lojtar nën kontratë. Kjo është e papranueshme”.


E në lidhje me lojtarin: “Ne kurrë nuk donim që ai të largohej, as nuk e imagjinonim. Ky ishte objektivi ynë e është akoma edhe sot. Ne i bëmë një ofertë Kylian dy muaj më parë në të njëjtin nivel si më të mirët e skuadrës. Që atëherë është formuluar një edhe më i lartë. Pozicioni i klubit ka qenë gjithmonë të rinovojë kontratën e Kylian, i cili gjithmonë ka premtuar se nuk do të largohet nga klubi me parametër zero, kështu që me siguri nuk mund të themi se jemi të kënaqur me këtë situatë”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu