• |
ide | kryesore

Inter, zyrtarizohet Correa: kalon vizitat mjekësore e firmos deri në vitin 2025

-Instant, Sport

Correa mbërriti, kreu ekzaminimet mjekësore dhe, pasi ka nënshkruar kontratën deri më 30 qershor 2025, filloi aventurën e tij me seancën e parë stërvitore në Appiano Gentille për Inter. Lojtari mund të thërritet që për ndeshjen në Verona dhe ta nisë nga stoli. Interi, megjithatë, nuk ka ndërmend të ndalet. Pinamonti u largua dhe Sanchez, duke pasur parasysh problemet e vazhdueshme fizike, nuk është plotësisht bindës. Nevojitet një sulmues tjetër që të garantojë një zëvendësim të nivelit dhe Satriano, edhe pse i vlerësuar nga Inzaghi, është ende shumë i ri për t’u konsideruar si një alternativë e besueshme. Kjo është arsyeja pse pistat të çojnë te Scamacca dhe një rikthim të mundshëm: ajo e Keita Balde.


Lojtari i Sassuolo kërkohej edhe nga Verona e cila, megjithatë, vendosi të marrë Simeonen. Scamacca, që menaxhohet nga Alessandro Lucci, protagonist i operacionit Correa dhe Dzeko, mund të mbërrijë në huazim, duke pasur parasysh që Sassuolo është i gatshëm ta lërë të shkojë. Sidoqoftë, ekziston konkurrenca nga Cagliari dhe Eintracht Frankfurt që është i gatshëm ta blejë përfundimisht. Emri tjetër që ka marrë kuota është ai i Keita Balde, i ndarë në shtëpi te Monako dhe që është stërvitur nga Inzaghi gjatë përvojës së tij te Lazio. Nëse ai nuk kthehet në Sampdoria, ai mund të kthehet përsëri zikaltër me formulën e huazimit.


KOMUNIKATA E INTER
“FC Internazionale Milano njofton se Joaquín Correa është një lojtar i ri i Interit: sulmuesi argjentinas i lindur në 1994 arrin nga Lazio me titull të përkohshëm me detyrimin për të shndërruar huanë në një transferim të përhershëm. Correa ka nënshkruar një kontratë me klubin deri më 30 qershor 2025. #WelcomeJoaquín”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *