• |
ide | kryesore

Meghan Thee Stallion fiton gjyqin ndaj label-it të saj muzikor : Më ndaluan të këndoja

-Instant, Paparazzi, Slider

Reperja Megan Thee Stallion  ka paditur dhe një herë label-in “1501 Certified Entertainment” dhe kreun e saj,  Carl Crawford.


Reperja ka paraqitur dokumente ligjore në gjykatë duke pretenduar se kompania  po i bllokon lancimin e këngës së re, veçanërisht një remix të hitit global të BTS “Butter”.Megan beson se pjesëmarrja në këngën “Butter” do ta ndihmojë në zgjerimin e fansave të saj ndërkombëtarë me ndihmën e BTS, por shprehet se Carl, i ka thënë se publikimi i këngës nuk do të ishte i mirë për karrierën e saj si artiste. Mirëpo, së fundmi mediat kanë bërë të ditur se reperja ka fituar gjyqin dhe bashkëpunimi me grupin korean do të publikohet.


 

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu