• |
ide | kryesore

Covid-19/ Rama: Vaksinimi mund të bëhet i detyrueshëm për studentët

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama tha se vaksinimi mund të bëhet i detyrueshëm për studentët, nëse duan të ndjekin mësimin në universitet. Gjatë një inspektimi në Rezidencën Studentore Universitare nr. 2, kryeministri tha se mund të vijë momenti që vaksinimi për studentët të jetë i detyrueshëm, nëse duan të futen në auditor. Nëse nuk duan të vaksinohen, atëherë duhet të rrinë jashtë ndërveprimit në auditorë, për sa kohe është virusi nëpër këmbë”.


“Vaksinimi i studentëve është një domosdoshmëri për ecurinë normale të këtij viti të ri akademik, kur bota po përballet me shenjat shqetësuese të një vale të tretë infeksioni, për shkak të variantit Delta të koronavirusit, prandaj të gjithë studentët duhet të mbajnë qysh sot parasysh, se në varësi të numrave epidemiologjikë, vaksinimi mund të kthehet i detyruar për këdo që hyn në auditorë”, shkroi kryeministri në llogarinë e tij në Facebook.


13 Comments

  1. Kesaj rradhe ske shpetim o hale e droguar, guxo e prek femijet dhe do te hedhim ne grope te gelqeres te pashuar e te dale shpirti qe ja ke shitur Djallit Sorros!

 1. i paska thene jetes ik pirdhu EDroga ! Mos e provo se ke per te ik per lesh o Zombie ! Po tu ngriten edhe nje here studentet do te shkosh ne pidh te Anetes o kurve mashkull!

 2. O bythqir i Sorrosit dhe Avdulajve e kalove vizen e kuqe kesaj rradhe.Provoje e beje me detyrim dhe do ta shohesh gopin e Lindes nga gropa e varrit!

 3. Larg duart nga femijet tane o i biri i Aneta kurves e burri i Linda kurves.
  O pederast impotent, po vaksinat e leshit qe propagandoni ju Sorrosistat as te mbrojne nga infektimi e as nga mundesia per te infektuar te tjeret.
  Shikoni raportet nga Izraeli, vendi qe merej shembull e ku 90 %, jane “vaksinuar” me injeksionet mRNA.
  Me rracen tende te dhjere bej c’te duash. Edhe me trupeshqit ripjerdhes.
  Tek femija nuk durojme.

 4. Shpejt e shpejt vlla, mbylli ne shtepi se, ato prishin pune…
  Ne vend te tyre ke vellezerit e t’u afgane (talebane siç u thoni ju se harrova)…
  KSHK-ne (komitet per shpetim…) apo Qeverine e Re (siç i thoni ju se harrova) e keni gati….
  Zjarr vlla….
  Mjerim pa fund per kete popull….
  Çfare tjeter….

 5. Studentet qe i perkasin familjeve te skeduara nga patronaxhistet si kundershtare te regjimit duhet

  te bejne shume kujdes e te mos bien pre e presioneve per te bere me detyrim vaksinen se mund te

  kete dy lloj vaksinash, nje per studentet pro qeveritar dhe nje (dhe dihet cfare eshte kjo e dyta) per

  studentet opozitare. K U J D E S. Me mire nje vit i humbur se nje jete e hmbur.

 6. Epo te maresh keshilla mjekesore dhe te urdheroje ta besh vaksinen me detyrim nje mesues vizatimi, kesaj i thone qr.
  O robqir, leje ne doren e njerezve kushdo ta beje ta beje e kush nuk do mos ta beje. Ska dale garant prodhuesi i vaksines se cfare efektesh anesore afatgjate ka vaksina dhe del garant ky robqir thote beje me urdher.

  Uroj te dale noj shqiptar qe do e besh tja ngulesh me zor dhe te ta ngul dhe ai me qejf.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu