• |
ide | kryesore

Biznesmeni Shkëlqim Devolli takon presidentin turk Erdogan, bisedojnë për ekonominë (FOTO)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Afaristi kosovar, Shkëlqim Devolli, është takuar sot në Sarajevë me Presidentin e Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Temë e bisedës së tyre ka qenë zhvillimi ekonomik i rajonit, si dhe marrëdhëniet tregtare në mes të shtetit turk dhe Kosovës. Presidenti Erdogan i ka shprehur Devollit admirimin për Kosovën, duke potencuar marrëdhëniet speciale ndërmjet të dy popujve. Afaristi kosovar, në anën tjetër, e ka falënderuar presidentin turk për ndihmën e vazhdueshme dhënë Kosovës dhe popullit të saj, duke nënvizuar se ka hapësirë për intensifikim edhe më të madh të bashkëpunimit ekonomik dhe shkëmbimit tregtar ndërmjet rajonit dhe Turqisë./ Klan Kosova
2 Comments

  1. Mos more! U dhje puna.
    Le te presim cfare direktivash do te na transmrtoje Muti I Kristaqit dhe Meros bashke.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.