• |
ide | kryesore

Talebanët po marrin nën kontroll aeroportin e Kabulit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Talebanët kanë marrë nën kontroll pjesë të rëndësishme të aeroportit të Kabulit. E ka bërë të ditur këtë një prej zëdhënësve të islamistëve.

“Sot, 3 zona të rëndësishme te pjesës ushtarake të aeroportit të Kabulit u evakuuan nga amerikanët dhe janë tashmë nën kontrollin e Emiratit Islamik. Tashmë vetëm një pjesë e vogël u ka mbetur amerikanëve” – tha Bilal Karimi. ©LAPSI.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu