• |
ide | kryesore

Mamaja e Beyonce mbron publikisht të bijën pas kritikave nga ndjekësit

-Instant, Paparazzi, Slider

 Beyonce së fundmi është kritikuar nga ndjekësit  për mbajtjen e diamantit më të shtrenjtë në botë.


Sipas tyre, “diamanti i gjakut” është nxjerrë nga Miniera Kimberly e Beers në Afrikën e Jugut koloniale, në vitin 1877 kur punëtorët me ngjyrë u detyruan të punonin në kushte të tmerrshme dhe shfrytëzuese kundrejt një page minimaliste.”Ky nuk është vetëm një” një gjerdan “është një diamant gjaku i nxjerrë nga gjaku i afrikanëve të jugut, nëse ata nuk e plotësonin kuotën e tyre duart dhe këmbët e tyre ishin gjymtuar ose thjesht vriteshin,” shkruajti një kometues  në Twitter. Pas kritikave, ka reaguar mamaja e Beyonce, Tina Knowles, në Instagram dhe ka mbrojtur publikisht të bijën.“Sa prej jush aktivistë të ndërgjegjshëm shoqërisht posedojnë diamante? Ashtu mendova! Epo mendoni se çfarë shkuat për të provuar për të parë se nga erdhi diamanti? Ndoshta jo.Kështu që kur të fejoheni, nuk do të keni një diamant që do të vishni një brez argjendi të pastër dhe më mirë shikoni se nga erdhi dhe origjinën se nga erdhi”, shkroi Tina.


 

 

 

 

 

1 Comment

  1. Muhabete karesh! Si e ema, edhe e bija. Edhe breshkat kane me shume tru se keto gjinkallat e U.S.

    Black Lives Matter hesapi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu