• |
ide | kryesore

Të famshmit përkujtojnë në përvjetorin e vdekjes aktorin Chadwick Boseman

-Instant, Paparazzi, Slider

Personazhe të famshëm kanë përkujtuar me rastin e një vjetorit të vdekjes aktorin Chadwick Boseman .


Boseman, i njohur për rolin e tij në Black Panther vdiq në vitin 2020 në moshën 43 vjeçare nga kanceri.Përmes rrjetit të saj social, Twitter, kolegia e tij , aktorja  Lupita Nyong’o,ka publikuar një foto duke qeshur me aktorin.“Nuk e dija se mund të më mungonte e qeshura dhe heshtja e tij në mënyrë të barabartë. Unë e di. Unë po … Një vit pas vdekjes së tij, kujtimi i Chadwick mbetet i gjallë në mua”, ka shkruar ajo. Aktorja Viola Davis gjithashtu ndau një fotografi me Chadwick.“Këtë ditë, vitin e kaluar ti u largove  nga kjo botë. Na mungon”, shkroi Viola.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu