• |
ide | kryesore

Covid 19, masat e reja/ Komiteti Teknik: Shtohet ora policore. Arsimtarët, mjekët, studentët vaksinim i detyrueshëm

-Instant, Lajme, Të fundit
Komiteti Teknik ka marrë këto masa:

Nga data 1 shator ora policore do të ndryshojë nga ora 23:00- 06:00.


Komiteti Teknik ka vendosur periudhën e muajit shtator për kryerjen e vaksinimit nga ana e arsimtarëve, personelit mjekësor dhe studentëve. Ata duhet të dorëzojnë dëshminë vaksinimit ose në të kundërt ata do të duhet të paraqesin në mënyrë periodike testin PCR.
Po ashtu, Komiteti njofton se qytetarët që hynë në Shqipëri duhet të kenë dëshminë e vaksinimit ose testin PCR ose dëshminë që e kanë kaluar.

Që pas shfaqjes së variatit Delta në vendin tonë janë rritur ndjeshëm raste me COVID-19 dhe shtrimet në spitale. Disa ditë më parë ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu tha se COVID 3 është bërë gati pasi ka një rritje të ndjeshme të shtrimeve. Nëse kjo rritje do të vazhdojë spitali të hapet për të përballuar fluksin.

19 Comments

 1. Jeni .me shume vonese komiteti i LESHIT. Keto masa sidomos kontrolli kufitar duhej te ishte prezent gjate gjithe veres. Tani ka marre fera uraten dhe mjere ne cdo na shohin syte. Jeni aprofesionale ne max per te mos thene kriminele ndaj ketij populli idjot.

   1. Me cfare vaksinash?! Nje vaksine qe te jete e sigurte, do te pakten 8 vjet, per tu testuar dhe ri testuar.

    Keto plehra qe po na shtyjne te bejme, duk ju dihen efektet anesore. Vaksine qe krijon anti trupa, por del trasparente kundrejt nje virusi tjeter qe keta e thone mutacion.

    Ne treg nuk ka nje vaksine te unifikuar nga fucking OBSH! Te pakten te jete e besueshme. Jo Pfizer, jo Moderna, jo Astra-Leshi, jo Sputnik V5, jo 3 doza, jo 4, jo vt! Gare farmaceutike, per miliardat.

    Keta kur ishte piku vjet, nuk e bene me detyrim! Tani qe vaksinat kane deshtuar, e trasmetojne virusin si vt, u thone robve me detyrim!

    E ka the Bill Fucking Gates me whore Melinden, pandemia do marre fund ne Pranveren e 2022. Ju uroj shendet deri atehere. Masken dhe nje AK47 me vete. 🙂

    1. 10 -12 vite. 8 vite eshte minimumi ne rast se nuk ka dhene asnje kmplikacion gjate ketyre 8 viteve, por nuk eshte ky rasti pasi shume raste jane te dokumentuara qe kane vdek nga vaksina anti Covid.

  1. PO SHTOHEN PER DITE RASTET E CERTIFIKUARA TE VDEKJEVE NGA PFIZER DHE ASTRAZENECA! RASTI ME I FRESKET ESHTE I GAZETARES SE BBC QE ISHTE 43 VJECE DHE IKU PER LESH SA BERI VAKSINEN!NDERSA NE ATHINE GREQI MJEKET DHE INFERMIERET E SPITALEVE SHTETERORE ATA QE DUHET TI MBUSHIN MENDJEN NJEREZVE PER VAKSINIMIN JANE HEDHUR NE PROTESTA E GREVE KUNDRA VAKSINIMIT TE DETYRUESHEM! MEGJITHATE TRUSHPELARET DHE COVIDIOTET LE TE SHTYPEN NE RRADHA DHE TE VAKSINOHEN NEVE “INJORANTEVE” NA LINI TE VDESIM SEPSE JU TE VAKSINUARIT JENI TE MBROJTUR! ATA QE DO FIRMOSIN AKTET PER VAKSINIM TE DETYRUESHEM DO TA NGRYSIN JETEN NE QELITE E BURGUT!

 2. Kush merr lek shteteror duhet te vaksinohet me detyrim, pra punojsit e shtetit, firmat qe bejn koncesione me shtetin, kush ofron sherbim publik me detyrim, po kjo duhej bere me perpara

    1. Leje politiken avdall se PD po thote vaksinohuni, edhe motren time mos e vri menjen, shiko veten se do na hikesh dhe idiote si ti i duhen ketij vendi!

  1. Mer bythqir njeri, mer shkerdhat, mer pleher, ti po te deshi bytha shko dhe vaksinou per vete, jo 1 here po 100 here, po nuk ka ca te duhet se ca bejne te tjeret me jeten e vet??
   Kush u bone ti, apo kjo kurva Ministre me detyru njerezit se ca bejne me jeten e tyre.
   Une nuk kuptoj cili eshte argumenti qe kerkohet te vaksinohen me detyrim njerezit, kur eshte prozuar shkencerisht ne menyre te pa kundershtushme qe si te pa vaksinuarit dhe tte vaksinuarit e perhapin njesoj virusin!!!

    1. Inteligjenca ime prej kanarine me thote qe ne nje vend Demokratik, Normal secili duhet te vendosi vete nese do ta bej apo jo vaksinen.
     Me llogjiken tane duhet te ndaloje shteti: duhanin dhe alkolin se shkaktojne Kancer, Colan dhe fastfudin se shkaktojne Obezitet, duhet na ndaloje dhe mardheniet seksuale jashte martese se kane rrezik semundjesh, etj…

 3. O AntiDebil po cfare viktimash do shmangesh ti o paramec me 2 kilobajt procesorin e trurit! une qe vendos mos vaksinohem vdes i lumtur po te jesh i sigurt qe shume me vone se ju o COVIDJOTE! Ndersa TRUSHPELARET&COVIDJOTE le te marrin 20 e kusur doza nga 1 doze cdo 3 muaj dhe jane te mbrojtur nuk vdesin! Rrotat e Karit qe cfare ju thote partia dhe ikni per lesh!

 4. Ai qe do vaksinen le ta bej qe ju qifshin grate si buce rrugesh. O debila o copa muti me dy sy. Po ju gjithe jeten nga nje ane ju pret rruga.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu