• |
ide | kryesore

Moratti anashkalon Inter e mbështet Suning: “Jo ortak i minorancës, zikaltrit duhet ti jenë mirënjohës Zhang”

-Instant, Sport

Jo, Massimo Moratti nuk ka ndërmend të marrë përsipër aksionet e pakicës së Interit. Mundësia e një rikthimi të ish-presidentit zikaltër u ngrit dje nga spanjollët e Chiringuito Tv, duke shkaktuar padyshim një sensacion, veçanërisht në mesin e tifozëve zikaltër. Sot, megjithatë, direkt i interesuari, i intervistuar nga La Repubblica, mohoi lajmin: “Të jesh pakicë në një klub futbolli është pak e dobishme”, preu shkurt Moratti. “Për momentin – shtoi ish-pronari – nuk mendoj se ekzistojnë kushtet që një konsorcium italian të udhëheqë klubin, pavarësisht nga unë dhe vullneti im”.


Megjithatë, e ardhmja e shoqërisë së Interit po i mban të gjithë në ankth, edhe në dritën e zërave të shumta në lidhje me pronësinë kineze: “Sigurisht që do të ishte mirë nëse, në rast të një shitje, pronësia e re do të ishte pasionante. Familjes Zhang – specifikoi Moratti – tifozët e Interit duhet t’i jenë mirënjohës për mënyrën se si i kanë bërë gjërat deri më tani “. Së fundi, në projektin Interspac, ish-pronari ka bërë një deklaratë të rëndësishme: “Le të shohim. Promovuesit janë shumë të motivuar, do të jetë e nevojshme të kuptohet se si do të ecin përpara. Është një iniciativë të cilën unë e shoh me interes”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu