• |
ide | kryesore

VIDEO/ Të shtëna armësh dhe fishekzjarrë në Kabul, talebanët festojnë ikjen e amerikanëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Tërheqja e të gjitha trupave amerikane nga Afganistani ka sjellë festë në Kabul.

Në rrjetet sociale janë shpërndarë video se si talebanët kanë nisur të qëllojnë në ajër pas largimit të avionit të fundit të SHBA nga aeroporti i Kabulit.


Nuk kanë munguar edhe fishekzjarrët.

Tashmë aeroporti është në duart e talebanëve të cilët gjatë kësaj jave pritet të shpallin qeverinë e re për të cilën kanë thënë se do të jetë gjithëpërfshirëse. ©LAPSI.al


3 Comments

  1. Talibaneve ju uroj perzemerisht shendet dhe lumturi ne token meme te pavarur. Ju lumte qe i thyet hunden nje shteti homoseksual zionist cifut. Shqiptaret te marrin shembull dhe te ndalojne bythlepirjen ndaj nje perandoria te ngordhur thotë:

    Me mire ne balten tende se sa ne cokollatat e huaja te helmuara

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu