• |
ide | kryesore

“Dua të kthehem te Juventus, por nuk e di nëse do bëhet”: Pjanic e shkruan në chat e poston foton me bardhezinjtë

-Instant, Sport

Miralem Pjanic dëshiron të kthehet te Juventus dhe kjo nuk ka qenë më një mister prej disa ditësh. Tani boshnjaku, megjithatë, ka dalë hapur dhe e ka shkruar privatisht në një profil social (@ curvasudjuventus1897) të fansave të Zonjës së Vjetër: “Do të doja shumë të kthehesha … Por nuk e di nëse bëhet”. Mesfushori i Barcelonës gjithashtu postoi një fotografi në bardhë e zi me emoticon të tastierës. Një shenjë e qartë e dëshirës së tij për t’u kthyer në Torino.


Marrëveshja është në pritje dhe mund të zhbllokohet vetëm në orët e fundit të merkatos. Pjanic megjithatë nuk është prioritet për Juventusin që po përpiqet të marrë Leandro Paredes nga PSG në rolin e mesfushorit qendror. Për këtë arsye, negociatat janë të destinuara të mbyllen vetëm drejt fundit të merkatos së transferimeve në rast të një dështimi në aksin Paris-Torino. Boshnjaku që do të vinte në huazim nga Barcelona me blaugranat të gatshëm të mbulojnë një pjesë të pagës faraonike. Pjanic doli hapur, tani i takon Juves të bëjë lëvizjen tjetër.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu