• |
ide | kryesore

Së shpejti , “Jungle Cruise 2”

-Instant, Paparazzi, Slider

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi se filmi “Jungle Cruise” do të vijë së shpejt me një pjesë të dytë.

Kompania “Disney” deklaroi se xhirimet për filmin e dytë kanë nisur dhe do të jenë të njëjtët aktorë kryesor: Dwayne Johnson dhe Emily Blunt. Përvec tyre do të rikthehen, Michael Green, i cili bashkëshkroi skenarin e filmit të parë dhe regjisori Jaume Collet-Serra . Sipas ‘Box Office Mojo’ filmi ka kapërcyer shifrën prej 100 milionë dollarësh në vend dhe ka fituar rreth 86 milionë dollarë ndërkombëtarisht deri më sot.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu