• |
ide | kryesore

Harrohen përplasjet? Rama e rikthen me post në PS, reagon Ditmir Bushati

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ditmir Bushati flet për herë të parë për media pas emërimit nga kryeministri Edi Rama si anëtar i grupit të punës për ngritjen e Akademisë Politike të PS, ndërsa është edhe kandidat për anëtar të Kryesisë së partisë.


Duke folur për media, Bushati theksoi se shpreson që të zgjidhet anëtar Kryesie për të vijuar kontributin në PS.


“Ju falënderoj për interesin që keni, për Asamblenë e PS. Unë kam bërë votimin si gjithë anëtarët e tjerë të Asamblesë. Shpresoj të zgjidhem dhe të vazhdoj kontributin tim për PS. Kam përshtypjen që në fjalën e tij, kryetari i PS e theksoi se ka vend për të përmirësuar gjithë hapësirën e debatit politik. Përmirësimi i hapësirës së debatit politik jam i bindur që do të fillojë nga PS”, tha Bushati.

Kujtojmë se Ditmir Bushati ka pasur disa përplasje të forta me kryeministrin Edi Rama, ku ky i fundit nuk e përfshiu në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.


2 Comments

  1. Zëri i Amerikës i kujton Bashës “ultimatumin” e Yuri Kim e precedentin “Doshi”/ Tani duhet të vendosë çfarë do bëjë me Berishën.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *