• |
ide | kryesore

Rama nuk sqaron dot largimet e Ruçit, Braçes dhe Kokës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama nuk ka dhënë dot ndonjë argument bindës se pse u larguan nga mandati i deputetit Gramoz Ruçi dhe Lefter Koka.


“Ruçi ka bërë një fjalim që në këndvështrimin tim është një dokument i veçantë në historinë politike të Shqipërisë. Ruçi është i pari në dijeninë time që largohet si fitues dhe largohet nga maja. Pasi ka fituar dhe pse do të ishte prapë aty kryetar i Kuvendit. Ai më ka thënë që jam 70 vjeç dhe tashmë do ti kthehem familjes.


Lefter Koka i dha arsyet. Ciklet nuk mbarojnë sipas sezoneve të Opinion. Votat i ka marrë PS. Nëse ka dikë që do të largohet të lërë stafetën, ikën dhe vjen një tjetër” – tha Rama në Opinion ndërsa u justifikua se Braçe e kishte lajmëruar më herët për largimin nga qeveria.

“Me Braçen kemi folur paraprakisht dhe me shumë sinqeritet dhe modesti unë nuk jam barra e askujt dhe unë rri deputet pa asnjë shqetësim” – tha Rama. ©LAPSI.al


3 Comments

  1. S´e pjerdh njeri?? Po ata 1 milion dele qe e votojne cfare jane? Nderkohe ne emer te kesaj kopeje e rropi Shqiperine. Nuk di ne do ngelet ndonje gje per te vjedh kur te fitoje mandatin e katert. Dhe opozita me Lul bytheppambukun rri e veshtron…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *