• |
ide | kryesore

Benzema nervozon PSG e pret Mbappé te Real: “Herët a vonë do të vijë”

-Instant, Sport

“Mbappe? Real Madridi e kërkon, nuk është më sekret. Do të doja që ai të kishte ardhur këtë vit, por e di që ai do të jetë te Real një ditë”. Ky është konstatimi i sulmuesit francez dhe i merengues Karim Benzema gjatë një interviste me Telefoot, në lidhje me shokun e tij të kombëtares, i cili mbeti te PSG, edhe pas një tentative të fortë të Realit në këtë sesion të merkatos së transferimeve. “Kemi folur, por nuk i mbajmë kontaktet vetëm për këtë”, shtoi sulmuesi francez.


As oferta e fundit prej 200 milionë eurosh nga Real Madrid nuk arriti të shembë murin e ndërtuar nga PSG përreth Mbappe, i cili ishte duke menduar se e kishte veshur ‘camiseta blanca’. Një ëndërr, ajo e sulmuesit francez, e shtyrë të paktën deri në verën e vitit 2022. Në muajt e ardhshëm sheikët do të përpiqen përsëri të bindin lojtarin të rinovojë, në mënyrë që të mos e humbasin atë në një transferim falas korrikun e ardhshëm. Nga ana e tij, megjithatë, Mbappé vazhdon të refuzojë propozimet e klubit francez: më i fundit, sipas ‘Le Parisien’, prej 45 milionë eurosh neto në sezon, deri në vitin 2024.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu