• |
ide | kryesore

28 humbje jete dhe 489 të infektuar në 24 orët e fundit në Kosovë

-Instant, Lajme, Të fundit

Kosova regjistron 28 humbje jete dhe 489 të infektuar në 24 orë.


“Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:


Nga 6.310 testime, 489 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 28 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 859 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 124.711.

Në total numri i rasteve aktive është 25.290”, njofton policia.

1 Comment

  1. Jepjani te dhenat palloshit tone se jua rregullon ai si te infektuarit e si te vdekurit , ai i pjeston me 3 , 4 dhe 5 sipas situates . I keni pare te dhenat ne Shqiperi o te dashur Kosovare? Palloshi i bene te gjitha , eshte kok e madhe ky kurve e soj kurvash.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu