• |
ide | kryesore

Mbi 2 mijë të infektuar nga Covid në Greqi, humbin jetën 38 persona

-Instant, Lajme

Gjatë 24 orëve të fundit një numër i lartë të infektuarish janëkonfimruar me Covid në Greqi.


Sipas statistikave të fundit bëhet me dije se 24 orët e fundit janë regjistruar 2 807 raste të reja dhe kanë humbur jetën 38 persona.


Gjithashtu bëhet me dije se në spital janë shtruar 388 persona, nga të cilët 349 (89.95%) janë të pavaksinuar ose pjesërisht të vaksinuar dhe 39 (10.05%) janë plotësisht të vaksinuar.

Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Greqi numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 604,523 nga të cilët kanë humbur jetën 13 971 qytetarë.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu