• |
ide | kryesore

Akuzohet për mosdeklarim të pasurisë, kush do e gjykojë ish-kreun e Gjykatës Kushtetuese

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka hedhur shortin për çështjen në ngarkim për ish-kreun e Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja.


Çështja ndaj Dedes do të gjykohet nga Erjon Bami.Kujtojmë se Dedja me detyrë ish-kryetar i Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Shqipërisë, akuzohet për kryerjen e veprës penale të “Refuzimi për deklarimin, mosdeklarimi, fshehja ose deklarimi i rremë i pasurive, interesave privatë të personave të zgjedhur dhe nëpunësve publikë ose i çdo personi tjetër që ka detyrimin ligjor për deklarim”, kryer në formën e deklarimit të rremë dhe të fshehjes.4 Comments

 1. po sna ha palla se do denohet bashkim dedja per mosdeklarim pasurie apo evazion fiskal, ai ska pasur tendera ne dore , as ceshtej korrupsioni, maksimumi ka marre leke per vepra penale te droges dhe trafikut si shumica e gjqtareve

  korruspioni dhe trafiku behet ne zyrat e ministrive insitucioneve , shefave te policse, nuk e besn bashkim dedja tenderin e portit te limionit te Dulakut, apo saluillarit dhe gjikurise, ska gjykuar asnje ceshtje te tille bashkim dedja

  a do denohet lali eri per parkun e liqenit, per teatrin kombetar,

  a do denohet sajmir tahiri dhe 31 shefat e komistairateve te tij per kanabizimin e shqiperise

  a do denohet ulsiu, qefalia, ymer lala, keshi, per dosjen e dibres

  a do denohet nicja, gjushi, cela per dosjen e durresit

  a do denohet Joti per QSUT, ILIR beqja, Ahmetaj,

  keta qe bejne realisht korrupsion me liderin global edi ramen

  ASPAKU i Bythes

 2. Tani njerëzit janë tjetër gjë nga ata të vitit 1990. Tani njerëzit kanë kuptuar se PD me Berishën u kthye në një parti të llojit jo të lirisë e të drejtës, por në parti të llojit stalinist dhe në një piramide mafioze. Brenda përbrenda PD u eliminuan të gjithë ata që nuk i vinin për fije bosit të mafies: Duheshin firmosur aferat për të pasuruar familjen e ‘marshallit’, duhej bombarduar dhe sulmuar me tanke dhe lënde kimike ‘Jugu i pabindur’, duheshin ndërtuar fabrikat e vdekjes, e para e çmontimit të armëve vrau 26 njerëz të pafajshëm; duhej që i pari i PD të kishte në sy një snajper për të vrarë çdo njeri që i prishte qetësinë para zyrës…Bashkimi i salihut per ne pidh të semes se salihut do shkoje

 3. Ky pis burre salih berisha cdo gje e ka falso.
  Emer falso.
  Familje falso.
  Femije dhe nuse e dhendure falso.
  Politike falso dhe e pandershme.
  Kolege falso. (Ata qe ishin te sakte i zhduku).
  Njeriu me nje portret te organizuar falso qe i solli Shqiperise dramat me te medha ne 100 vite shtet.o miu i gjirizeve te lalzit prap dole nga gropat e mutit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.