• |
ide | kryesore

Kopertina e albumit të Drake po frymëzon shumë meme qesharake

-Instant, F1, Paparazzi

“Certified Lover Boy” i Drake është transmetuar miliona dhe miliona herë që kur u publikua të Premten, dhe albumi i ri i reperit po frymëzon gjithashtu një numër po aq mbresëlënës të memeve që argëtojnë veprat e tij të artit.


Arti i albumit, i projektuar nga artisti britanik Damien Hirst, përmban emoji të 12 grave shtatzëna me tone të ndryshme të lëkurës të veshura me ngjyra të ndryshme. Drake u dha fansave një vështrim të fshehtë të veprave të artit muajin e kaluar në mediat sociale kur ai njoftoi se albumi i tij i gjashtë do të publikohej.


Reperi-këngëtar Lil Nas X njoftoi shpejt albumin e tij të ri duke postuar një imazh pothuajse identik me 12 burra shtatzënë.

Portat e vërshimit u hapën pasi markat, fansat dhe shumë të tjerë dolën me memet e tyre shumëngjyrëshe.

The Show Maury u peshua të Premten duke postuar fotografi të Maury Povich me mbishkrimin Certified “You ARE the Father” Boy .


Crocs gjithashtu u hodhën në trend.

Kompania teknologjike Adobe shfaqi një grup grash emoji që punonin me mjetet e tyre krijuese.

Të gjitha memet nuk duket se po dëmtojnë popullaritetin e albumit-“Certified Lover Boy” pasi ai është një bestseller në Amazon, ai u bë albumi më i transmetuar i Spotify në një ditë të vetme të Premten.

©LAPSI.AL

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu