• |
ide | kryesore

Rama-studentëve: Nëse nuk vaksinoheni, s’ka kthime në auditore

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama gjatë inspektimit të qendrës shëndetësore nr. 1 në Tiranë, bëri thirrje sërish për vaksinim.


Ai tha se vaksinimi nuk të mbron nga infektimi, por nga jeta dhe ta kalosh sëmundjen me simptoma të lehta. Kryeministri ripërsëriti edhe njëherë se nëse studentët apo mësuesit nuk vaksinohen nuk do të kthehen në auditor.


“Vaksina jo domosdoshmërish të mbron nga infektimi. Por ama në momentin që infektohesh të mbron nga vuajtjet dhe rreziku për jetën. Ndërsa mosvaksinimi të dërgon deri në vdekje. Studentët që nuk vaksinohen nuk futen në auditor. Sepse s’ka mundësi që pjesa është e vetëdijshme të cënohet nga ata që tremben nga teoritë e konspiracionit. Askush nuk i merr me forcë, e s’ka ndërmend t’i marrë me forcë, por në mjedise kur janë dhe të tjerët duhet të vaksinohesh. E njëjta gjë vlen edhe për mësuesit dhe administratën. Protestën ndaj shkencës apo marrëzinë në raport me realitetin. E mirë është të vaksinohesh, sepse jeta duhet mbrojtur. Nuk mund të cënohsh jetën e tjetrit.

Nëse Shqipëria sot ka stabilitet, kjo vlen si rezultat i vaksinimit. Ne kemi shtrirë shumë shpejt vaksinimin masiv, nëse do të kishim pasur sukses në këtë proces, sot do të ishim duke numëruar dhjetëra të vdekur në ditë. Ky është fakt. Tani ne nuk mund të futemi në situata të rrezikshme, për shkak të atyre që thonë Bill Gates apo George Soros. Në auditorë do të hyjnë ata që vaksinohen. Të tjerët ta bëjnë mësimin si të duan e në fund të marrin përsipër kostot që kanë ata për dijet e tyre. Kjo nuk është luftë ndaj mullinjve të erës. Këto janë masa që e gjithë bota po i bën. Ne i kemi më të buta këto masa. Nuk ka hyrje në auditorë pa bërë vaksinën.”

21 Comments

 1. O TE QIFSHA AT QE SQIHET O ZOMBIE E DROGUAR ! KE PER TA PARE PIDHIN E LINDES ME DYLBI SHUME SHPEJT DO TERHIQESH ZVARRE SI KADAFI TI QE DO TE NA BESH SI KAVIE LABORATORI!

 2. Po kush je ti o zoteri, qe te vaksinosh njerezit me detyrim.

  Vaksina duhet bere, sepse per momentin eshte e vetmja menyre per te fashitur sadopak permasat e pandemise, por kur ka nje kontroll mbi llojet e vaksinave qe perdoren per cdo moshe. Per shembull, ne Europe te rinjte deri ne 30 vjez vaksinohen me Pfizer BionTech dhe me pak me Moderna.

  A u siguron ti te rinjve qe do te vaksinohen me keto lloj vaksinash? Apo per ty ka rendesi vetem propaganda e trashe dhe urdheresat alla sulltance.

  Qofshin shqiptaret qe te durojne ty o naltmadhni…

 3. Ka nje kontradikte ne kete detrimin per vaksinim.. Ata qe jane vaksinuar kane imunitet dhe nuk kane
  rrezik, kurse ata qe nuk duan te vaksionohen e marrin vete persiper rreazikun. Perse duhet detyrimi
  ne kete rast.

  1. edhe kur ecen ne rruge nje qe ecen me 200 km e ka marr per siper vete rrezikun, problemi jane ato te tjeret qe ecin normal

   1. Vaksina nuk te mbron nga infektimi, perse duhet te vaksinohesh me detyrim atehere????

    edhe pse i vaksinuar nje person mund te infektohet dhe mund te infektoje te tjere

    d\mth per ty qe jep shembuj me makina, te gjihte jane me shpejtsi 200 km ne ore si me vaksine si pa vaksine , ata qe ecin normal jane problemi si me vaksine si pa vaksine

    Nuk ka vaksine kunder coronaviruseve, ndryshojne tere kohes

 4. Vaksinimi nuk te mbron dhe nuk te ndalon shperndarjen e virusit po ti shko beje se kshu them un…i kemi dhene fjalen pfizerit dhe ambasades.

 5. A mban pergjegjesi ti per jeten e studentit ne rast se e detyron te beje vaksinen , apo te duken
  si Havzi Nela ? Kur vete kompanite prodhuese nuk japin garanci, cfare garancie jep ti ? Pastaj
  cfare problemi ka, ata qe duan te vaksionohen qenkan te imuniazuar dhe te pavaksinuarit nuk mund
  tua transmetojne, kurse te pavaksinuarit e marrin vete persiper rrezikun. Me mire nje rrezik
  potencial nese nuk e ben vaksinen se sa nje rrezik i sigurte nese e ben.

 6. Lexoni se cfare thote Dr.David Martin nga SHBA dhe do ta kuptoni per cfare behet fjale. Kjo qe ate e qiajne”vaksine” nuk mund te klasifikohet e tille per eshte terapi e genesh dhe pak lidhje ka me me influenzen qe ketea e quajne virus. Perndryshe nuk ka si shpjegohet renia e antitrupave mbas 3 muajsh ne 14-42%. Fakti qe establishmenti eshte egersuar nga rezistenca e njerezve per tju bindur ketij genocidi masiv flet shume.

 7. Nje sharlatan qe nuk ka qene kurre student pengon te rijnte te shkojne lirisht ne Universitet (edhe pse jan te gjymtuar si institucione prej shume vitesh)

 8. arsimi eshte e drjuete kushtetuese, ndersa vaksinimi nuk eshte detyrim kushtetues,

  ka ndonje OJF e soros qe ta ngreje zerin ???

  apo jane te zene me reformen e DESHTUAR ne DREJTESI

 9. Eshte e thjeshte, publikoje si vendim ne fletoren zyrtare dhe te perballen ligjerisht me shtetin ata qe mendojne se po u shkel te drejta kushtetuese! Ta mban suma e cpuar ta besh kete Edi?! 120 milionshi i Bechetit do te duket lule pastaj ?

 10. Tani njerëzit janë tjetër gjë nga ata të vitit 1990. Tani njerëzit kanë kuptuar se PD me Berishën u kthye në një parti të llojit jo të lirisë e të drejtës, por në parti të llojit stalinist dhe në një piramide mafioze. Brenda përbrenda PD u eliminuan të gjithë ata që nuk i vinin për fije bosit të mafies: Duheshin firmosur aferat për të pasuruar familjen e ‘marshallit’, duhej bombarduar dhe sulmuar me tanke dhe lënde kimike ‘Jugu i pabindur’, duheshin ndërtuar fabrikat e vdekjes, e para e çmontimit të armëve vrau 26 njerëz të pafajshëm; duhej që i pari i PD të kishte në sy një snajper për të vrarë çdo njeri që i prishte qetësinë para zyrës…

 11. Pyet rrakacollin dhe bozen ca thone per sahalene. Se pellumbi nuk ka kohe po numeron leket e vdekjes.
  Rafsh ne dore te tireve.

 12. Ky pis burre cdo gje e ka falso.
  Emer falso.
  Familje falso.
  Femije dhe nuse e dhendure falso.
  Politike falso dhe e pandershme.
  Kolege falso. (Ata qe ishin te sakte i zhduku).
  Njeriu me nje portret te organizuar falso qe i solli Shqiperise dramat me te medha ne 100 vite shtet.O filan ti je nje daci-bai por made in shpellkar salih

 13. Ka mundesi se vaksinimi i jot te jete perhapes infeksionesh,se nuk merresh vesh ti. Asgje e mire nuk po ndodh me vaksinimet qe ke bere,sepse Europa po na i mbyll dyert pikerisht nga vaksinimet e tua.

 14. O bastard, o vemje qe.mban ere, me thonj te paprere dhe qe haje kazaneve te rruges deri sa Sorra urdheroi Nanon te te merrte nga kazanet e Parisit

  Kur flet edhe ti per shkence dhe ” teori konspirative” qe as edhe nje diplome nuk ke dhe edhe bufi e di qe je zar i Sorrosit dhe kilkave nderkombetare qe qendrojne mbrapa tij.

  Dihet pse i ke marr afganet dhe 10 here te ka ardhur djali pederast i Sorres te te takoje kete vit. Kjo sa per teorite ” konspirative”.

  Sa per shkencen o hajvan, shkenca thote qartesisht qe vaksinimi nuk te mbron nga infektimi dhe kush e ka kaluar covidin eshte 6 here me i mbrojtur se Phiseri.

  Kush merr vesh me shume, shkencetari Doktor Ilir Aliahmeti me 53 botime shkencore apo ti o vemje????

  Dhe te mos flasim per qindra mijra njerez qe kane vdekur nga Pfizer apo do jene me pasoja nga kancer tek fertiliteti nente ardhmen . Kete thote shkenca pra

  Pse flet per vaksinim masiv kur vetem 28% e Shqiptareve jane vaksinuar dhe sot Shqiperia nuk eshte be kaos sepse Shumica e njerezve e kane kaluar covidin dhe jane imunizuar.

  Ti nuk detyron dot njeri ta marri helmin me zor.

  Do ta shikosh bythen e derrit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.