• |
ide | kryesore

Sekretari amerikan dhe bashkëshorti i tij njoftojnë për lindjen e fëmijëve të tyre

-Instant, Paparazzi, Slider

Pete Buttigieg, burri i parë që e shpalli veten hapur homoseksual në një ministri amerikane dhe bashkëshorti i tij Chasten kanë njoftuar se ata janë bërë prindër të binjakëve.


Sekretari amerikan i Transportit (dhe ish -kandidati demokrat presidencial) Pete Buttigieg dhe bashkëshori i tij njoftuan lindjen e fëmijëve të tyre të birësuar, duke thyer një tabu tjetër në politikën amerikane. Në një deklaratë në mediat sociale, ai tha: “Chasten dhe unë (…) jemi të lumtur të mirëpresim Penelope Rose dhe Joseph August Buttigieg në familjen tonë.”


Çifti njoftoi muajin e kaluar se kishte filluar procesin e birësimit. Duke postuar një fotografi të foshnjave, ata thanse “se jemi shumë falënderues për të gjitha urimet e mira pas dhënies së lajmit të parë se po bëhemi prindër.  Ne jemi të lumtur të mirëpresim Penelope Rose dhe Joseph August Buttigieg në familjen tonë.” Një nga binjakët do të mbajë emrin e babait të Buttigieg, Joseph, një profesor në Universitetin e Notre Dame, i cili vdiq në vitin 2019. Politikani 39-vjeçar është ish-kryebashkiaku i South Bend, Indiana dhe u bë i famshëm kur pretendoi për presidencën e Demokratëve në vitin 2020. Sot ai është prindi i parë haptazi homoseksual në qeverinë amerikane, pasi tashmë është bërë i pari homoseksual i hapur njeri për të mbajtur një post ministror në SHBA.

Në korrik, Washington Post raportoi se çifti ishte vendosur në listat e birësimeve për foshnjat ose foshnjat e braktisura nga prindërit e tyre biologjikë dhe po përgatitej “duke studiuar dhe marrë mësime prindërore, duke përshkruar vlerat e tyre familjare dhe fundjavat ideale”.

 


3 Comments

  1. Cfare surreterish te shpifur. Imagjinoni cfare mund te pritet te behen ata femije pervec se degjenerata homsh si ata plehra qe i biresuan.
    Duhet nje Adolf Hitler tjeter qe ti japi drejtim kesaj felliqesire ku eshte zhytur bota.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.