• |
ide | kryesore

Video/ Dhjetë vjet më parë lindi ‘Stadium’: Juventus celebron impiantin “nëse jo i padepërtueshëm, pothuajse”

-Instant, Sport, Video

Juventus feston 10 vitet e para të jetës së stadiumit. “Shtëpia. Vendi ku jeni të sigurt, vendi i zemrës. ‘Shtëpi’ është një term që identifikon hapësirën në të cilën jetoni, e lidhur pazgjidhshmërisht me konceptet e përkatësisë dhe identitetit. Ja përse, atë mbrëmje të 8 shtatorit 2011 – shkruhet në faqen në internet të bardhezinjve – populli juventin reagoi me një ovacion ndaj fjalëve të Presidentit, pak çaste para se ai të priste shiritin, në fakt, të shtëpisë sonë të re. Që nga viti 2011, Juventusi ka vendin e tij. Muret e tij, shkallët e tij dhe ne nuk po flasim për pronë private. Po flasim për një vend që, ndeshje pas ndeshje dhe fitore pas fitoreje, është bërë, nëse jo i padepërtueshëm, pothuajse”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu