• |
ide | kryesore

Mancini gjen të bllokuar autostradën, nxjerr inatin: “Turp”. Përgjigja është çarmatosëse…

-Instant, Sport

‘Autostrada për Italinë’ ia hoqën buzëqeshjen Roberto Mancinit pas fitores 5-0 kundër Lituanisë. Trajneri i Italisë humbi durimin dhe në mediat sociale nxorri inatin sepse, duke u kthyer në shtëpi nga Reggio Emilia, gjeti një pjesë të autostradës të mbyllur për punime: “Mbërrin në mesnatë nga A7 dhe në kryqëzimin për A26 gjeni autostradën të mbyllur pa një shenjë që sinjalizon mbylljen. Turp për ju, por shumë prej jush duhet të kenë turp. Turp. ”


Trajneri denoncoi një situatë që prej disa muajsh po bllokon vendin, veçanërisht në aksin Milan-Genova. E gjitha për shkak të punimeve të vazhdueshme dhe trafikun krejtësisht sfilitës.


REPLIKA E AUTOSTRADA PËR ITALINË
“Mbyllja e A26, e përfshirë në një program punimesh në lidhje me tunelet, u aktivizua dje në orën 21:00, me drejtim Xhenovan, duke filluar nga nyja për Novi Ligure/A7 deri në nyjen për në A10”, është përgjigjia e Autostrada për Italinë në Instagram. “Informacioni i mbylljes, i përfshirë gjithashtu si një parashikim në faqen kryesore të faqes sonë, rezulton i shfaqur gjithmonë në panelet ndriçuese kur afrohesh në pjesën në fjalë, si nga A7 ashtu edhe nga A26. Në veçanti – lexohet në shënim – mbyllja ishte e lajmëruar që nga ora 9 e mëngjesit dhe i sinjalizuar vazhdimisht nga ora 21 për gjithë kohëzgjatjen e ngjarjes. Sidoqoftë, duke marrë shkas nga mesazhi juaj, ne do të përpiqemi të përmirësojmë informacionin e shërbimit edhe më shumë “.

“Teknikët dhe punëtorët tanë – vazhdon postimi – po bëjnë përpjekje të pashembullt për të kryer një punë që nuk është e dukshme për udhëtarët, por që konsiston në rinovimin e plotë të tuneleve për të zgjatur kohëzgjatjen e tyre me dhjetëra vjet. Një përpjekje që përfshin shqetësime të pashmangshme, të cilat ne do të donim t’i shmangnim për udhëtarët dhe qytetarët, por që janë të nevojshme për të modernizuar infrastrukturën e këtij vendi, të cilat kryesisht datojnë në vitet ’60 /’70”. “Brenda atyre galerive – lexohet – qindra burra dhe gra punojnë ditë e natë, duke dhënë më të mirën e tyre për të përmbushur kohën e dorëzimit. Dëshironi të vini t’i takoni? Në fakt, ne do të ishim të lumtur t’ju ftojmë të inspektoni këto vende”, përfundon postimi kushtuar Mançinit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu