• |
ide | kryesore

Plagosi dy vëllezërit pas sherrit për pronat, policia arreston autorin e dyshuar në Shkodër

-Instant, Lajme, Të fundit

Autori i dyshuar i plagosjes së ndodhur ditën e djeshme në Fshatin e Ri, Shkodër është arrestuar. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër bënë të mundur  që në orët e para të mëngjesit të sotëm të kapej dhe ndalohej  shtetasi Xhevahir Fikaj., 47 vjeç. Ky shtetas dyshohet si autor i plagosjes me armë zjarri të shtetasit I.G, si dhe i plagosjes me sende të forta të shtetasit L.G (vëllezër)  pas një konflikti për motive pronësie.


Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprime të mëtejshme.


1 Comment

  1. LARGIMI NGA E VERTETA ESHTE NJE KOSTO PER SHUMIcEN DHE PERGJEGJSI E NDESHKIM PER AUTOR DHE AKTOR NGA ZOTI TYRE GJITHA KRIJESAT, NUK DOJA TA BEJA KET KOMENT ,LE TE VLEJ SI ZERI MESAZHIT DOBIS JETES,PER LARGIM NGA PADREJTESIT thotë:

    PSE NUK ARRESTOHEN ATO QE SUALLEN LIGJIN KONFLIKTUAL TE PRONAVE QE PER 30 VITE HAPEN LUM GHAKU NE LILLJE ME PRONAT ,ATO DUHEN ARRESTUAR TE PARET PER KET DEM QE NA KAN SJELLUR VETEM GJAKDERDHJE,ATO JAN BURIMI DHE SHKAKU I KETI BURIMI KRIMINALIZIMI KRIMI,SIKUR TE ISHTE LIGJ DREJT PER PRONAT NJERZIT SDO KISHIN SHKAK PER TE PASUR KONFLIKTE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu