• |
ide | kryesore

Kthjellime dhe temperatura të larta, parashikimi i motit për sot

-Instant, Lajme, Të fundit

Sipas MeteoAlb: alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare dominojnë kushtet e motit në vendin tonë gjatë paradites.  Pas mesditës do të ketë zhvillim të vranësirave konvektive në pjesën më të madhe të territorit duke rrezikuar shira të pakët e të izoluar, vetëm pjesërisht ulëtsira perëndimore mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Parashikohet që mbrëmja dhe nata të paraqiten në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të herë pas herëshme.


Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe në mësditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 29°C. Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi deri 35 km/h, nga drejtimi Perëndimor-Jugperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 2-3 ballë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu