• |
ide | kryesore

Prova fotografike se kafshët e egra nuk janë dhe aq të frikshme

-Instant, F1, Stil

Urithat që duken sikur tallen, një gjarpër i qeshur dhe rakunët që duket se ndajnë sekretet e tyre janë ndër imazhet e listës për Comedy Wildlife Photo Awards 2021.


Përzgjedhja e 42 imazheve përbën listën përfundimtare për konkursin, i cili mori më shumë se 7,000 aplikime nga e gjithë bota, sipas një njoftimi për shtyp të Mërkurën.


Imazhe të tjera të listës përfshijnë një qenush me ngjyrë gri, që duket se po qesh, një peshk që duket sikur është duke gulçuar në kamerë dhe një yll i mërzitur me pamje të furishme.

Imazhet janë marrë nga e gjithë bota, përfshirë Mbretërinë e Bashkuar, Afrikën e Jugut, Gjermaninë dhe Indinë.


Çmimet u themeluan në vitin 2015 nga fotografët Paul Joynson-Hicks dhe Tom Sullam, të cilët donin të promovonin ruajtjen e kafshëve të egra përmes humorit.

©LAPSI.AL

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.