• |
ide | kryesore

39 viktima dhe 2 197 raste të reja me Covid-19 në Greqi

-Instant, Lajme, Planet

Gjatë 24 orëve të fundit në Greqi janë konfirmuar të infektuar me Covid 2 197 raste të reja dhe kanë humbur jetën nga Covid 39 persona. Në të njëjtën kohë, janë 375 pacientë të intubuar në Njësitë e Kujdesit Intensiv, tre më pak se të Premten. Ndërkohë në spital janë shtruar 229 pacientë ku mosha mesatare është 39 vjeç, ndërsa mosha mesatare e vdekjes është 78 vjeç.
Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë konfirmuar të infektuar me Covid   613 845 qytetarë mes të cilëve kanë humbur jetën  14,141 pacientë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu