• |
ide | kryesore

Kosovë/ Mbi 400 raste të reja dhe 23 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit

-Instant, Lajme, Të fundit

Vijon të jetë e rëndë situata e pandemisë në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë humbur jetën 23 persona si pasojë e infektimit me Covid-19.


Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë kësaj periudhe janë regjistruar edhe 424 raste të reja pozitive me këtë virus. Sipas njoftimit të MSH-së në 24 orët e fundit janë shëruar  1324  qytetarë.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu