• |
ide | kryesore

Lëvizte i armatosur, arrestohet i riu në Tiranë

-Instant, Lajme, Të fundit

Qarkullonte me armë zjarri me vete, arrestohet 22-vjeçar më të shkuar kriminale. Burime zyrtare nga policia e Tiranës bënë me dije se u arrestua në kushtet e flagrancë shtetasin Ibrahim Gjidiaj, i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja”.


Gjatë kontrollit të ushtruar në çantën e dorës të këtij shtetasi, shërbimet e Policisë, gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 1 armë zjarri pistoletë dhe municion luftarak.


Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprën penale “Armëmbajtje pa leje”.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu