• |
ide | kryesore

Bolonja, tre pikë të arta: Verona ‘anemike’, Svanberg e ndëshkon

-Instant, Sport

Një ndeshje jo për tu mbajtur mend, me pak shanse dhe të gjithë lojtarët cilësorë jo ekzaktësisht në ditën e tyre më të mirë. Bolonja fiton 1-0, falë veprimit individual të Svanberg në fund, që gjeti konkluzionin fitues me të djathtën. Sukses i rëndësishëm për Bolonjën, që u shfaq më brilante në fund, ndërsa venetët nuk ishin në gjendje të ofronin asnjë reagim. Në të vërtetë, ishin Skov Olsen dhe Arnautovic (gabim flagrant) ata që humbën rastin për të dyfishuar.


Soriano ndizet në vetëm një rrethanë (shtyllë e jashtme), Barroë vazhdon të gabojë (e majta në tribunë nga një pozicion shumë i favorshëm), Arnautovic vuan shumë kundër Gunter (por është akoma vendimtar në aksionin e golit) dhe Orsolini në të djathtë nuk impresionon. Sidoqoftë, Bolonja duket më e organizuar në mbrojtje (dyshja Bonifazi-Medel bind, në pritje të rikuperimit të Theate).


Verona nga ana tjetër bën shumë pak: disa shkëndija të Caprarit, një goditje me kokë jashtë për fare pak e Simeones dhe një Barak asnjëherë frymëzues. E nëse zëvendësimet nuk bënë ndonjë ndryshim pozitiv për Di Francesco, Hongla ishte madje i dëmshëm, duke humbur topin në aksionin e golit. Duket se ka një mungesë të cilësisë: kthimi i Velosos do të ndihmojë në këtë kuptim, por ndjesia është se Veronës, e cila gjithashtu humbi Zaccagnin, ende i mungon një finalizues.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu