• |
ide | kryesore

Dua Lipa zbulon datat e turneut “Future Nostalgia”

-Instant, Paparazzi, Slider

Dua Lipa ka shënuar një sukses të jashtëzakonshëm me albumin e fundit, “Future Nostalgia”, i cili u publikua në mars të vitit 2020.


Ndonëse situata me pandeminë COVID-19 në botë ishte alarmante, albumi u mirëprit nga adhuruesit e artistes, ndërsa qëndroi në top-listat botërore me javë të tëra. Së fundi, 26-vjeçarja ka zbuluar edhe datat e turneut botëror të vitit 2022, “Future Nostalgia”, pas një pauze të gjatë.


Në një postim të bërë në llogarinë zyrtare në Instagram, këngëtarja shqiptare me famë botërore u shpreh e entuziazmuar për njoftimin e turneut. Dua po ashtu njoftoi se bashkë me të do të jenë edhe disa emra të njohur të muzikës ndërkombëtare, si Megan Three Stallion, Caroline Polachek dhe Lolo Zouai. “Më në fund po ndodh! Ne kemi lansuar data për turneun Future Nostalgia në Amerikë. Jam shumë e entuziazmuar t’ju shoh atje dhe po sjell edhe grupin e vajzave me vete, Megan Three Stallion, Caroline Polachek dhe Lolo Zouai. Biletat në shitje të premten në ora 12 sipas kohës lokale”, ka shkruar Dua në postimi.

Ndërkohë, javën e kaluar Dua ka lansuar në versionin ‘remix’ këngën “Cold Heart” në bashkëpunim me Elton John dhe The Blessed Madonna.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu