• |
ide | kryesore

Juventus për të ardhur keq, e tall edhe Zenit: “Mamaja tha se do të jetë e lehtë”

-Instant, Sport, Video

Juventus është gati të bëjë debutimin e tij në Ligën e Kampionëve kundër Malmoe, në sfidën e nesërme të vlefshme për raundin e parë të grupit të Kupës me veshë të mëdhenj. Bardhezinjtë do të bëjnë debutimin e tyre kundër skuadrës suedeze, ndërsa në ndeshjen tjetër Chelsea, kampion në fuqi i Evropës, do të përplaset me Zenit Shën Petersburg. Një grup aspak i pamundur për skuadrën e Massimiliano Allegrit, që duhet të dalë nga momenti i vështirë, me dy humbje në tre ndeshjet e para të kampionatit pa asnjë fitore.


E ndërkohë ka nisur presioni psikologjik i kundërshtarëve me skuadrën ruse, që ka dashur të ironizojë Juventusin në lidhje me momentin që po kalon skuadra e Allegrit. Me një pikë në tre ndeshjet e para të Serie A, që erdhi pas barazimit në javën e parë kundër Udineses, bardhezinjtë janë në fund të renditjes së Serie A, 8 pikë larg kreut, për shkak të dy humbjeve kundër Napolit të shtunën dhe një javë para pushimit të ekipit kombëtar në shtëpi kundër Empolit.


Një moment i vështirë për Zonjën e Vjetër, me të cilën është tallur edhe Zenit, kundërshtari tjetër në Evropë: në një video të publikuar në kanalet e saj, shihet një lojtar i ekipit rus duke u intervistuar, i cili pyetet nëse ka frikë nga bardhezinjtë: përgjigja i është besuar tekstit të një kënge të njohur, ndërsa imazhet kujtojnë dy humbjet e Juventusit: “Mama said that it ëas ok, mama said that it gas quite al right”, që do të thotë “Mamaja tha se gjithcka shkon mirë, mamaja tha se do të jetë e lehtë”. Fjalë që ndezin sfidën evropiane dhe që Juventusi shpreson t’i mohojë në fushë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu