• |
ide | kryesore

S’ka më koalicion PD-LSI/ Grupet parlamentare larg njëri-tjetrit edhe në parlament

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Rezultati i 25 Prillit i ka dhënë fund koalicionit opozitar PD-LSI. Pa shpjegime, pa zhurmë dhe pa përplasje, tashmë deputetët e opozitës mund të konsiderohen të ndarë në dy kampe, PD dhe LSI. Kjo u vu re edhe në seancën e dytë parlamentare, kur Partia Demokratike kishte bërë propozimet për shpërndarjen e deputetëve të saj në komisionet parlamentare, ndërsa LSI nuk e kishte marrë një vendim të tillë, madje Petrit Vasili kërkoi kohë, sepse nuk ishte kontaktuar nga administrata e parlamentit.


Ky është rasti i dytë kur PD dhe LSI lundrojnë në rrjedha të ndryshme. Në seancën e para parlamentare nuk pati asnjë komunikim mes Bashës dhe Kryemadhit, por kur deputetët e PD-së dolën nga salla, LSI qëndroi në ndenjëset e saj.


1 Comment

  1. Ne kete rast LSI ka te drejte .
    Qellimi i Bashes dhe Rames ky ka qene , eliminimi i LSI.
    Pa LSI dhe me ndarjen nga Berisha si do vije ne pushtet Basha ?
    Te jete kaq idiot valle ? Apo paraja bene hatane .
    Se ky perveç fitimeve financiare nuk ka çte marre tjeter

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu