• |
ide | kryesore

Yuri Kim takim në SPAK, asnjë detaj nga vizita misterioze me drejtuesen e “FBI-së shqiptare”

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar sot një vizitë 60 minutëshe në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion dhe AntiKrimit të Organizuar (SPAK).


Mësohet se diplomatja amerikane është takuar me drejtuesen e Byrosë Kombëtare të Hetimit, Aida Hajnaj.


Aambasadorja Kim është takuar me drejtuesit e SPAK, ku flitet se ka diskutuar për disa çështje me rëndësi, identiteti i të cilave nuk bëhet me dije.

20 Comments

 1. Pritet qe nga SPAK te dilet me nje deklarate te shkruar nga FUGA per regjistrimin e kallezimit per berishen per masakren zgjedhore te 25 prillit 😀

 2. Te filmi Godfather Part 3, pasi Connie dhe Vince heqin qafe Joey Zaza-n, Connie i krekoset vellait don Michael Corleone:

  – Michael, now they fear you!

  Vellai ia pret:

  – They should fear You!

 3. Vetem kjo dhe palloshi besojne se spak do beje pune , ndersa 3 milion te tjere as qe e marrin mundimin ta çojne neper ment . Kjo nuk e pranon deshtimin , harron kjo se ketu nuk eshte nje apo dy kriminele dhe hajdute , ketu jane te gjithe kriminele dhe hajdute me pushtet . njeri tjetrin do denojne keta?

  1. Kupto se nuk eshte qellimi te denohen kriminelet. Perkundrazi kriminelet jane te dobishem per me kontrollu te tjere, jo-kriminele, ne linje te pavarme nga kreu

   Haiti per shembull ka gango te droges te rekrutuar nga deep state per me kontrollu levizjet (demokratike) ne qendra banimi ku edhe vrasin nen ket shkak.
   Presidentin Haitian e vrane me leje te deep state. Sa per nje ide.

 4. SHBA, nena e korrupsionit, qe kerkon vetem sherbetore dhe skllever!
  SHBA, strumbullari i cdo fatkeqesie, qe ndodh ne Shqiperi, qe prej viti 1990!
  SHBA, mbrojtsia e hajnave, banditeve, drogaxhive, padrejtesive, RIVDEKJES!
  SHBA, superfuqi qe i vijne hakut ca coben, veshur me shapka, te armatosur me ca pushke, si hunjegardhi, andej nga malet Hindukush!
  SHBA, fanar ndrixues ne Bote, demokracia me e madhe e tipit al-Cappone!
  SHBA, mbeshtet, mbron, promovon, vetem te korruptuarit, hajdutet, analfabetet, lgbt, te pafete, te pa adhete, baxhellat, qe kane dosje sepse keshtu i ka ne dore, se perndryshe ata shtetare padosje, ta bejne si A. KURTI, qe s’kane se me cfare t’i bejne presion, te pakapurit te thone; “hajde ma rruaj s. ngjelen, o Perandoria e se Keqes”

  1. disa rrjeshta mund ti heqesh se sia vlejne por kjo ja vlen :

   A. KURTI, qe s’kane se me cfare t’i bejne presion, te pakapurit te thone; “hajde ma rruaj s. ngjelen, o Perandoria e se Keqes”

   ma rruj spartak ngjelen hahahahahah

 5. SHBA, nena e korrupsionit, qe kerkon vetem sherbetore dhe skllever!
  SHBA, strumbullari i cdo fatkeqesie, qe ndodh ne Shqiperi, qe prej viti 1990!
  SHBA, mbrojtsia e hajnave, banditeve, drogaxhive, padrejtesive, RIVDEKJES!
  SHBA, superfuqi qe i vijne hakut ca coben, veshur me shapka, te armatosur me ca pushke, si hunjegardhi, andej nga malet Hindukush!
  SHBA, fanar ndrixues ne Bote, demokracia me e madhe e tipit al-Cappone!
  SHBA, mbeshtet, mbron, promovon, vetem te korruptuarit, hajdutet, analfabetet, lgbt, te pafete, te pa adhete, baxhellat, qe kane dosje, sepse keshtu i ka ne dore, se perndryshe, ata shtetare padosje, ta bejne si A. KURTI, qe s’kane se me cfare t’i bejne presion, te pakapurit te thone; “hajde ma rruaj s. ngjelen, o Perandoria e se Keqes”

 6. Po ben nje Bilanc te interesave te SHBA-se,nese jane ne standartet e kerkuara nga Sorros ?
  Goje te liga thone se presioni dhe shantazhi per vendimarrje “Gjueti Shtrigash” vazhdon !
  Mbase ka ndonje projekt per ndjekjen penale dhe hetimin e Talebaneve !!!!!
  Mbase,nuk ka ecur dhe aq mire nxjerrja dhe zhvatja e naftes nga investitori Sorros ne Marine-Patos dhe kerkohen kokat e sabotazhit,mbase dhe Sali Berisha,si koka e deshtimit te USA-s ne Afganistan dhe mos arritjes se efektivitetit te naftes ne nxjerrje dhe grabitje !!!!

 7. Përse rrëzohen idhujt? Sepse natyra njerëzore është e prirur të fantazojë dhe të fillojë të besojë ato që vetë ka krijuar.

  Demokratët nuk i kanë sot asnjë borxh Sali Berishës. I kanë dhënë atij në 30 vjet gjithçka nga shpirti i tyre. I kanë dhënë besim, admirim, pushtet. Janë rrahur dhe dhunuar për të.

  Janë hequr nga puna, keqtrajtuar dhe terrorizuar. Shumë prej tyre, në këmbim, nuk kanë marrë asgjë. Sepse ata kanë besuar, shpeshherë me naivitet.

 8. Sa bukur

  Hyjne e dalin neper institucione

  Kjo eshte drejtesi, jo shaka

  Kshu bo edhe ambasadorja e egjyptit ne amerike

  Futet tek supreme court dhe vendos per drejtesine

  1. Gabim, e ngaterrove me ambasadorin e Bburkina fasos

   United States attorney general Merrick Garland met with Ambassador Seydou Kabore to discuss the racial issues in Mineapolis

 9. Po pse cuditeni ju komentues. Ajo eshte Defacto Drejtuese e SPAK,BKH,Prokurori e Pergjithshme,Gjykate e Larte pra praktikisht e cdo organi gjyqesor dhe egzekutiv ne Shqiperi. Eshte njesoj si te thuash pse shkon Kryeministri tek Ministria e Brendshme. Ne na kane hequr breket me kohe,jemi Republike Bananesh fiksojeni nje here e mire ne koke.

 10. Nese nje ambasador ne ShBA do merrte guximin te hynte ne zyrat e nje prokurorie te nje qyteze çfaredo te amerikes , amerikanet do ta denonin ne karrige me korent . Pse ketu eshte kuplara hesapi? Pse ketu amasadoret sillen si mbreter?

 11. Jepi Zonja Kimete . A jeni interesuar sadopak per qindra te zhdukur pa varre nga diktatura komuniste.Pyete Rucin Brahon Klosin se ndoshta dine ndonje gje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu