• |
ide | kryesore

Del VIDEO e arratisjes nga burgu të bosit meksikan të drogës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një prej bosëve famëkeqë të karteleve të drogës në Meksikë është arratisur. José Alfredo Hernández Campos, i quajtur me nofkën “El Calamardo” arriti të ‘ikte nga zyra e prokurorit më 13 korrik në qytetin Reynosa.

Mediat vendase kanë publikuar pamjet se si ai u ndihmua të arratisej nga një grup njerëzish të veshur me uniforma të Marinës Meksikane. Ata ishin të armatosur rëndë dhe kanë hasur në pak rezistencë.


4 prej ushtarëve që shihen në video janë realisht pjesëtarë të Marinës Meksikane, të cilët mendohet se kanë ndihmuar me uniforma dhe pajisje të gjithë pjesëtarët e tjerë të grupit. ©LAPSI.al

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.