• |
ide | kryesore

Kërkoi informacion/ SPAK i kthen përgjigje Metës: Ministrat e rinj nuk janë nën hetim

-Instant, Lajme, Të fundit

Prokuroria e Posaçme kundër krimit të Organizuar dhe Korrupsionit i ka kthyer përgjigje presidentit Ilir Meta lidhur me kërkesën e tij të disa ditëve më parë për verifikimin e emrave të ministrave të kabinetit “Rama 3”. SPAK sqaron se asnjë prej emrave të paraqitura nga presidenti nuk është i regjistruar si person nën hetim në regjistrin e njoftimit të veprave penale të Prokurorisë së Posaçme.


Pas përgjigjes nga ana e Prokurorisë tashmë është radha e presidentit Meta të vendosë për dekretimin, i cili ka edhe gjashtë ditë kohë.


3 Comments

 1. E paska korigjuar gabimin e djeshem Lapsi ?
  Dje shkrojti se prokuroria paskesh deklaruar se ‘ministrat e rinj jane te paster’. ( gje qe nuk ishte e vertete)
  Sot po i referohet shtu sic duhet se cfare ka thene prokuroria.
  Mos te qenit ne hetim nuk do te thote ‘te jesh i paster’…. o Lapsaxhinj.
  Po dje, thjesht ju desh te krijonit ferrat si ushqim ditor per gomeret tuaj , dhe e bete.
  Sot e korigjuat .

 2. O Vili .
  Kallzim penal nuk kemi kur politikane te ndryshem ose nje parti e vecante ben deklarata, ne TV ose ne Facebook, dhe thirrje per prokurorine te filloje hetimet per ate apo kete minister.
  Kallzim penal behet kur , pasi i ke grumbulluar provat shkon ne prokurori dhe e ben kallzimin penal, dhe ne fund e firmos ate.
  Kur shkruan ‘GJITHE KETO KALLZIME DHE ASNJE HETIM’ , e ke fjalen gjithe keto deklarata dhe asnje hetim ?
  Kallzim penal beri Murrizi i cili kerkoi dokumente, mblodhi fakte dhe coi ne Sapak dy raste te pastra korrupsjoni. Jo PD qe del cdo dite dhe ben deklarata propagandistike duke i kerkuar Spakut te filloje hetimet por nuk shkon asnjehere te beje kallzim formalisht.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu