• |
ide | kryesore

Lëkundje tërmeti në Greqi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë goditi zonën e Volimes, në Zakynthos pak pas orës 1 pasdite të së martës. Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit të Athinës, dridhja kishte një thellësi fokale prej dhjetë kilometrash dhe epiqendra e saj ishte e vendosur 25 kilometra në perëndim të Volimes. Greqi prej ditësh është përfshirë në një aktivitet të lartë sizmik me tërmete qëe kanë krijuar shqetësim tek qytetarët dhe ekspëertët.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu