• |
ide | kryesore

Merkel kërkoi karrige gjatë momentit të himnit, mësohet arsyeja

-Instant, Lajme, Të fundit

Kancelarja gjermane Angela Merkel po zhvillon sot vizitën e fundit zyrtare në postin e saj. Ajo u prit në Rinas nga ministrja e Jashtme Olta Xhaçka për të pasuar më pas pritjen protokollare nga kryeministri Edi Rama.


Ajo që ra në sy ishte fakti se Merkel dhe Rama qëndruan të ulur në karrige në momentin e himnit. Për arsye shëndetësore ajo kishte kërkuar një karrige për të nderuar këtë moment pasi nuk mund të qëndronte gjatë në këmbë.


Për të qenë në sinkron me lëvizjet e kancelares, edhe kryeministri Edi Rama është bashkuar me të duke u ulur në karrige deri në përfundim të ceremonisë.

Më pas të dy liderët kanë zhvilluar një takim për të paktën 30 minuta kokë më kokë. Ndërkohë tashmë po zhvillohet takimi mes dy ekipeve.

Pas kësaj, Merkel do të takohet në Rinas, në Tirana Buisnes Center me liderët e Ballkanit Perëndimor. Mësohet se në momentet e fundit është konfirmuar pjesëmarrja e kryeministres së Serbisë Ana Brnabić e cila është nisur drejt Tiranës për të qenë prezente në takim.


8 Comments

 1. trapi i Serbise respektoi Himnin dhe Flamurin e vet ndersa Zdapi Servil u ul edhe ky ne karrige bashke me Kurven e qelbur Merkel! ptuhh rrace e qelbur zvarranikesh!

  1. Mjeshter, respekti per flamurin tregohet edhe ne veprime te tjera. Ne kete rast, ishte dicka njerezore. Nejse, kot per muhabet.

   1. Per kete Vilin , pak rendesi ka se cfare ben Rama , Mjafton te jete ai protagonisti i dickaje dhe me vrap Vili tiri Vili fillon dhe hap fletoren e sharjeve dhe fillon pelleitjen e zakonshme.
    Gomere te tilla ka patur, ka dhe do kete .
    O Vili … ajo qe beri Vucic ne Beograd me Merkel ishte HARBUTERI .

 2. Partinë Demokratike nuk e themeloi Sali Berisha. Ai e mori (rrëmbeu) me marifete dhe dredhira, e drejtoi me mënyra dhe metoda nga më stalinistet, derisa pergatiti “djalin” e tij pasardhës. Ky i fundit, në fakt, i bëri hatanë, e flaku si njeri të padenjë për partinë. Kjo ka ndodhur dhe ndodh gjithmonë në partitë maksiste-leniniste. Vjen një ditë dhe “i riu, e ha të vjetrin”.Ti bamka ja jep motren dhe mamin vilit,por dhe vili te jep ty vajzen dhe gruan qe ti ti palloni fort per te shtuar rracen e shpellkareve te salihut,te dy bashke i dergoni mamkat motrat vajzat të shqupi qe te kenaqen duke bere orgji byrektoret e lulzimes ne kete kohe rrumpalle ne pd

 3. mire Z.Merkel ka ka pase nevoje per karrIge , po ky psikopati rama pse eshte ule , apo servilizem , pervers.
  kyeminstri i serbise vllau i perversit kur u ekzekutu hymni ne SERBI ai iSHTE NE KAMBE DHE MERKEL NE KARRIGE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.