• |
ide | kryesore

Nuk pranoi pyetje nga gazetarët e Kosovës, reagon Federata Evropiane e Gazetarëve: Turp për Edi Ramën!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Federata Evropiane e Gazetarëve e ka konsideruar një turp faktin që kryeministri Edi Rama nuk i la gazetarët e Kosovës që t’i drejtonin pyetje kancelares Angela Merkel, gjatë vizitës së kësaj të fundit në Tiranë.


Konkretisht, Sekretari Gjeneral i kësaj organizate, Ricardo Gutierrez, shkruan se Rama i injoroi gazetarët e Kosovës dhe ky është një skandal.


“Turp për kryeministrin Edi Rama, i cili me qëllim i injoroi pyetjen e gazetarëve nga Kosova. Federata Evropiane e Gazetarëve dënon këtë skandaloze,”– shkruhet në postim në Twitter.

14 Comments

 1. Uuuu FEDERATA EUROPIANE E GAZETAREVE . Qenka serjoze puna . Sa shpejt u mblodh kjo FEDERATA dhe sa shpejt e mori kete vendim. Shpejtesi rrufeje.
  Mos dali dhe ky lajm si FAKE NEWS sic doli ai lami ku Lajcak flet mbi OPEN BALLKAN qe ishte sajuar nga portali i Berat Buzhales.

 2. Cti besh qe ia ka nevojen lekeve te kosovareve, se po te mos ishte per leket qe sjellin turistet kosovare, apo dhe leket qe merr Rama personalisbht nepermjet Kastratit (nga taksa qe u merr kosovareve ne rrugen e Kombit), Edi Rama do u mbyllte kufitrin kosovareve. Me vjen mire qe edhe ndonje qe dyshonte qe Rama nuk urren Kosoven, po bindet qe Rama eshte antikosovar

 3. KY NUK E DINE SE ÇESHTE TURPI E JU I THONI TE KESH TURP.
  PO TE KISHTE TURP NUK AKUZONTE BABANE E TIJ SI BABANE E DJALIT TE TIJ .

 4. Duke njohur karakterin e tij të llojit “komunistët nuk dorëzohen”, është e sigurtë se edhe për disa kohë, do ta shihni çdo natë live nëpër ekrantet televizive. Duke përsëritur veten dhe artikuluar teza, alibi e fraza çdo herë e më të rëndomta. Për rrjedhojë gjithmonë e më pak do befasohen nga diskursi i tij publik. Pakkush do i dëgjojë deklaratat e tij, me gojën hapur si dikur. Sepse askush nuk magjepset më nga sharmi i tij i dalë mode dhe batutat e tij të dala boje.Sot gezohen shpellkaret me bushatin neser zihen me neri tjetrin kush ta shaje me shume bushatin

 5. Vazhdoni me turpin ju

  Ky s’e njef turpin qe kur arrestun Kadriun

  Ky or vlla do nje nga ata hunjt me gugnga,
  se i lemuari i rreshqet nga lekura e gjarprit dhe pa dashje i bi noi tjetri qe eshte aty rrotull

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu