• |
ide | kryesore

Rama përcjell Merkelin: Shpresoj që të na vizitosh kur të jesh totalisht e lirë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka përcjellë kancelaren gjermane Angela Merkel në aeroportin e Rinasit, ku edhe ka shkëmbyer një bisedë të shkurtër me të. Merkel duke iu drejtuar Ramës, tha se gjithçka shkoi mirë, ndërsa shtoi se shpreson ta takojë Ramën në Slloveni. Ndërkohë Rama e ka ftuar kancelaren gjermane që të vizitojë Shqipërinë kur të jetë e lirë.


Pjesë nga biseda:


Rama: Gjithçka në rregull?

Merkel: Cdo gjë është në rregull.

Merkel: Tani, shpresoj të takohem në Ljubljana, Sllovenia.

Rama: Shpresoj që të na vizitosh kur te jesh totalisht e lirë.

Merkel: Po, por do më shikosh fillimisht në Ljubljana.

Rama: Po sigurisht.

Kancelarja Merkel zhvilloi disa takime “lamtumire” në mbyllje të detyrës së saj në Ballkanin Perëndimor. Në Tiranë Merkel zhvilloi edhe një takim me krerët e vendeve të Ballkanit Perëndimor.

6 Comments

  1. BoBo sa rende trapi. Ajo del ne pension, kurse ti se shpejti do perfundosh ose ne burg ose psikiatri, dhe ben ftesa qe skane sens. Hajde Ramosh Pallosh hajdeeeeeeee

  2. Sa rende qe eshte. I flet sikur po i flet pastrues se zyres. Gjithcka ne rregull>i thote kancelares.
    Apo tjetra.
    Rama: Shpresoj që të na vizitosh kur te jesh totalisht e lirë.
    Merkel: Po, por do më shikosh fillimisht në Ljubljana.
    Qe dmth indirekt e nxjerr bllof. Pra po me fton te vije kur te jem e lire,kot pra sa per sy e faqe, nderkohe qe ne do takohemi ne Ljublijana, para se te dorezoje detyren. A ka keshilltar ky palla apo hic?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu