• |
ide | kryesore

Temperatura deri ne 32 gradë, parashikimi i motit për sot

-Instant, Lajme, Të fundit

Sipas MeteoAlb: Zhvillim i një qëndre të presionit të lartë atmosferik mbi Ballkanin Perëndimor do të ndikojë kushtet e motit edhe në territorin shqiptar duke sjellë kthjellime dhe kalime vranësirash të lehta. Parashikohet që edhe pjesa e dytë e ditës të vijojë më vranësira kalimtare por pa mundur të sjellin shira.


Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 32°C. Era do të fryjë e lehtë me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Perëndimor duke krijuar në det dallgëzim të ulët.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu